Seznam produktů výrobce Farma Těšany

Mléko pro naše sýry nám dávají kravičky z chovu společnosti Agro Monet, a.s. v Těšanech. Chov je přitom registrován svazem chovatelů v ČR v plemenné knize holštýnského skotu.

Mléko používáme hned po nadojení. Ještě teplé a 100% neodstředěné jej napouštíme do sýrařské vany na výrobu sýru pro pařené nitě. A stejně tak do kotle, ve kterém vyrábíme čerstvý Těšanský sýr.


Při výrobě pařených nití používáme solnou lázeň. Pečlivě hlídáme správné pH sýru. Následně jej nakrájíme na větší kusy, a ty poté nakrouháme na šupiny. V horké vodě je ručně vyhněteme do vláčného těsta. A na závěr vytáhneme hotové sýrové nitě.


Nitě namotáme na speciální rámečky. Poté je rozřežeme na potřebnou délku a namočíme je do solné lázně. Ale jen na chvíli. Abychom v nich nepotlačili lahodnou chuť smetany.


Při výrobě Těšanského sýru nejprve zahřejeme mléko. Na vysrážení sýřeniny použijeme pouze syrovátku bez jakéhokoli syřidla. Následně sýřeninu ručně vyndáme do speciálních formiček.


A už zbývá jen balení. Na dvoukomorovém balícím stroji vakuově zabalíme Těšanský sýr. Pařené sýrové nitě zabalíme do ochranné atmosféry. 

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek
Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek